В’їзд в Єрусалим

Місце зберігання: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Інв. № І-2316 36615

Розміри: 52,5x34,7 см

Сюжет: Невдовзі після воскресіння Лазаря Ісус Христос намітив Свій урочистий вхід в Єрусалим. Ісус йшов у Єрусалим, щоб відкрити Себе як Месію перед релігійними вождями Ізраїлю, котрі не розуміли Ісуса, вороже ставилися до Нього. За шість днів до єврейської Пасхи, Ісус Христос здійснив тріумфальний вхід в Єрусалим, щоб показати, що Він – істинний Христос, Месія, Цар, Спаситель і Господь Бог наш, який йде на смерть добровільно. До входу в Єрусалим Ісус Христос не хотів, щоб Його відкрито називали Месією. А під час служіння в Єрусалимі Ісус вже не заперечував проти того, щоб Його називати Месією. Вся діяльність в останні дні Ісуса Христа в Єрусалимі була спрямована на те, щоб привернути увагу людей і владні структури Єрусалиму на те, що Ісус – Месія, Спаситель і Господь Бог наш.


Опис: На передньому плані праворуч зображено Христа, який в’їздить до міста верхи на сірому ослі. Ліворуч – група людей, що зустрічає Христа, праворуч – апостоли. Постать Христа розвернена в тричвертному повороті до глядача. Його права рука піднята догори у благословляючому жесті. Одягнений Христос у червоний довгий хітон з широкими рукавами, поверх якого – синій гіматій. Об’єм одягу моделюється за допомогою світлотіні. Рудувате довге волосся Христа спадає на плечі; він має невелику, розділену по середині бороду, вуса. Навколо голови – широкий гладкий золочений німб з графічною хрестовиною з червоними літерами-символами: W О Н. Трохи вище над головою монограма імені Христа: ΙΣ ΧΣ.

В групі людей, які йдуть за Христом – сивобородий старець, далі – юнак. Одягнені вони в довгі білі туніки, підв’язані на поясі. Трохи вище стоїть навколішках сивобородий старець у рожевій туніці, який, знявши з себе червоний гіматій, встеляє дорогу Христові. Вище зображений у профіль міщанин з сивою бородою, вусами. Він у дорогому одязі – довгому червоному плащі з широкими рукавами і хутряним темним манто, на голові тюрбаноподібний біло-червоний убір. Поруч – літній чоловік у рожевій туніці і зеленому гіматії, який у високо піднятих над головою руках тримає пальмові гілки. Далі – людські постаті, що зображені умовною групою. На задньому плані, на зелених пагорбах, зображено вежі міста, будівлі сірого кольору з червоними дахами. Брама у вхідній вежі навстіж відчинена, металева решітка піднята. Праворуч – великий зелений сад. На передньому плані – двоє великих дерев з пишними кронами. На дереві малий хлопець у рожевій короткій туніці зриває гілки і кидає їх донизу. Тло ікони гладке, золочене. Позем темно-оливкового кольору, а дорога – світліша. Угорі на загальній рамі напис: ВЕХАНІЄ Г(ОСПО)ДНЄ.