Покрова Богородиці

Йов Кондзелевич

Місце зберігання: Волинський Музей Ікони

Інвертарний номер: ВКМ І - 92

Роки створення: Перша половина XVIII ст.

Розміри: 95x64 см

Походження: Покровська церква с. Дорогиничі Локачинського району

Матеріали: дошка (4) соснова, шпуги (2) односторонньо врізані, левкас, темпера, олія, золочення, сріблення, основа на звороті пролевкашена, стики дощок проклеєні клоччям.

Збереження: кракелюри, фрагментарні втрати фарбового шару, дірки від цвяхів у верхній і центральній частинах, обрамлення втрачене.

← Галерея

У верхній частині композиції, у білій мандорлі, окресленій блідо-рожевим контуром, серед клубастих сіро-білих хмар, зображена Богородиця. Вона стоїть на срібленому півмісяці, руки з відкритими долонями розведені у боки. Богородиця одягнена у синю туніку і червоний з зеленим виворотом мафорій, увінчана короною. Обабіч Богородиці зображені групи святих: на передньому плані – шість святих (по три зліва і справа) з молитовно складеними руками у традиційних одежах зеленосиньо-червоних кольорів. Позаду зображені групи людей, у яких зображені лише лики. Вгорі, у біло-жовтих хмарах, – дві групи ангелів. Внизу, на тлі сіро-чорного інтер’єру храму, на передньому плані, у центрі, на двоступінчастому амвоні, зображений Роман Піснеспівець, одягнений в одежі диякона ( голубий стихар, червоний орар), у руках тримає розгорнутий білий сувій із текстом кондаку Різдва Христового. Зліва – цар Костянтин зі скіпетром, у царських одежах синьо-червоних кольорів і короні та цариця Олена з молитовно складеними руками, у зеленій спідниці, рудому далматіку, червоному плащі, білій намітці і короні. За ними – група жінок з покритими платами головами. Праворуч – отці церкви: Василій Великий та Іоан Златоуст у архієрейських одежах, Григорій Богослов у чернечій одежі; позаду – натовп чоловіків, лики яких нечіткі. Складки одеж персонажів виконані шляхом накладання темних смуг на основні кольори. Лики рожево-вохристої карнації з підрум’яною, округлі, очі великі, носи прямі, вуста червоні. Німби плоскі, окреслені двома графіями, золочені. Позем ікони коричневого кольору. У верхній частині – іменування ікони, виконане червоною фарбою.