Коронування Христа терновим вінком

Йов Кондзелевич

Місце зберігання: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

Інвертарний номер: І-2300 36615

Розміри: 165,5x106x49,5 см.

Матеріали: Левкас клеєкрейдяний, щільний, білого кольору, нерівномірно покладений. Фарбовий шар – олійний і темперний живопис. Карнизи та обрамлення золочені.

Конструкція предели складається з кількох скріплених та склеєних між собою дощок хвойної породи. Вона умовно ділиться по горизонталі на дві частини прямокутної форми: нижня – 86×40 см і верхня – 95,5×52 см. На верхній частині розміщена накладна площина із сюжетом “Мучення Христа терновим вінком”, яка по периметру обрамлена рельєфними планками. Верхню та нижню частину конструкції ділить рельєфний карниз. З правого і лівого боків цієї конструкції виступають дві прямокутні пілястри на 29 см від рівня основної площини. Вздовж зовнішнього краю верхньої частини конструкції розміщено карниз. На виступаючих пілястрах, з обох боків, на лицьовій стороні, в заглибинах, – декоративна накладна різьба, збережена лише праворуч.


Опис: Фрагмент конструкції прямокутної форми і поділений карнизом з позолоченими планками на дві частини. У верхній частині темного cipo-синього кольору по центру уміщена шестикутна ікона “Мучення Христа терновим вінком”. По кутах площина декорована коричнево-вохристим із позолоченням орнаментом, що імітує об’ємну різьбу. На нижній частині живопис повністю втрачений. З правого та лівого боків конструкції прикріплені прямокутні виступи. З фронтальної їх частини угорі по центру – різьблені золочені вставки, вмонтовані у вертикальні прямокутні заглиблення. На внутрішніх та зовнішніх площинах цих виступів, на тлі конструкції теж видовжені по вертикалі декоративні прямокутники з гранями світло-вохристого кольору, внизу цих виступів, з фронтальної частини, по центру, живопис повністю втрачений.