Христос Вседержитель

Йов Кондзелевич

Місце зберігання: Волинський Музей Ікони

Інвертарний номер: ВКМ І-109

Роки створення: Кінець XVII ст.

Розміри: 115 × 74

Походження: Свято-Троїцька церква с.Городище Луцького району.

Реставрація: реставраційна майстерня ВКМ, Л. Обухович.

Матеріали: дошка (2) липова, шпуги (2) верхня наскрізно, нижня односторонньо врізані, між ними дві врізані шпуги-"метелики", левкас, темпера, олія, гравіювання, сріблення.

Збереження: кракелюри, локальні згриблення фарбового шару на гіматії Христа, реставраційні вставки левкасу і фарбового шару, основа ікони обрізана.

← Галерея

У центрі композиції зображений Ісус Христос, який сидить серед хмар, на дузі веселки, правою босою ногою опираючись на двоступінчасте світле кругле підніжжя, лівою – на шестикрилого серафима. Правою рукою Спас благословляє, лівою рукою зверху притримує розкрите Євангеліє (Одкр. 3, 21-22). Христос одягнений у червоний хітон, темно-синій з світлим виворотом гіматій. Складки одеж виконані темними смугами та висвітленнями. Лик Христа світло-вохристої карнації з підрум’яною, виписаний з використанням світлотіні, овальний, очі карі мигдалевидної форми, ніс прямий, вуста червоні, чоло високе, волосся, клиноподібна роздвоєна борода і вуса темні Німб хрещатий з літерами WOH, окреслений двома графіями, золочений. Ісуса Христа оточують серафими з шістьма червоними крилами, херувими з двома зеленими крилами та ангели у червоно-білих одежах, які тримають зелені пальмові гілки та сфери з монограмами Ісуса Христа. Позем ікони у вигляді пейзажу – темна земля, зелені рівнини і пагорби. Тло ікони гравійоване рослинним орнаментом, в основі якого галузки і квіти лілії, дрібні насічки, сріблене, тоноване під золото. Верх ікони заокруглений, краї ікони окреслені широкою білою смугою.